Witaj w szachowym jednorękim bandycie!

Jesteśmy Hodu Games – autorzy gier, które się uczą i twórcy ChessCorp. To międzygatunkowa gra ulokowana gdzieś pomiędzy przygodówką, strategią a szachami. Aby rozwijać się w naszej grze musisz rozwiązywać zagadki szachowe. Kluczową sprawą jest to, że te zagadki wygenerowała AI.  

Zróbmy sobie konkurs. Zagraj w naszego jednorękiego bandytę i rozwiąż w 5 minut tyle zagadek ile zdołasz. Autorzy najlepszych 10 wyników znajdą swoje nicki w creditsach gry. Top 3 dostanie od nas pamiątkowe figurki z głównym bohaterem gry. 

Jeśli podoba Ci się koncept dodaj nas do wishlisty na Steam – tutaj. To jedyny sposób abyśmy mogli wyprodukować pełną wersję ChessCorp. 

Naciśnij na grafikę powyżej. Wypełnij formularz poprawnymi danymi (tak, abyśmy mogli Cię powiadomić o wygranej) i pociągnij dźwignię maszyny. Wylosujesz 3 bierki szachowe. To minimum bierek, które znajdziesz na szachownicy. Wszystkie zagadki są typu “mat w trzech ruchach”. Grasz białymi. Bierkami poruszasz na planszy poprzez kliknięcie na wybraną bierkę a następnie kliknięcie na pole, gdzie chcesz ustawić bierkę.  

Masz 5 minut aby rozwiązać jak najwięcej zagadek. Po upływie czasu wyślij swój wynik i… próbuj dalej. 

Autorzy najlepszych 3 wyników otrzymają figurki z głównym bohaterem gry. Najlepsza dziesiątka będzie zamieszczona w creditsach gry.